Gemeentelijke- en waterschapsbelastingen
Is er iets veranderd in uw bedrijfssituatie?
Check wat nodig is om de wijziging snel door te voeren:
Afmelden of overname bedrijf
Stuur ons een kopie beëindiging of wijziging van het huurcontract.
Contactgegevens aanpassen
- Geef de wijziging door aan de Kamer van Koophandel (KvK).
- Geef de wijziging door aan SVHW.
Voor het aanpassen van uw belastingaanslag volgen wij de gegevens van de Kamer van Koophandel.
Verhuizing bedrijf
- Geef de wijziging door aan de Kamer van Koophandel (KvK).
- Geef de wijziging door aan SVHW.
Voor het aanpassen van uw belastingaanslag volgen wij de gegevens van de Kamer van Koophandel.
Bezwaar maken
Bent u het niet eens met uw aanslag? U kunt altijd bezwaar maken.
Vaak is bezwaar maken niet nodig: SVHW krijgt namelijk automatisch de juiste gegevens van verschillende instanties. Is er iets niet goed? Dan passen we uw aanslag vanzelf aan.
Bezwaar met eHerkenning
Heeft uw bedrijf eHerkenning? Dan kunt bezwaar maken via ‘Mijn SVHW’.
Bezwaar zonder e-herkenning
Heeft uw bedrijf geen eHerkenning?
- Ga naar ‘Ik wil bezwaar maken’;
- Vul uw subject- en aanslagnummer in;
- Vul het formulier in en voeg de bewijsstukken toe.
Snel naar
Veel gestelde vragen
Voor welke belastingen is automatische incasso niet mogelijk?
Automatische incasso is niet mogelijk voor:
- BIZ van de gemeenten Barendrecht, Goeree-Overflakkee, Lansingerland en Nieuwkoop;
- Een aantal BIZ van gemeente Hoeksche Waard;
- Precariobelasting van gemeente Hellevoetsluis;
- Toeristenbelasting van gemeente Goeree-Overflakkee;
- Grafrechten van gemeente Westvoorne.
Kan een zelfstandig ondernemer kwijtschelding aanvragen?
U kunt als zelfstandig ondernemer kwijtschelding aanvragen. Dit geldt niet voor de gemeentelijke belastingen van ondernemers uit Barendrecht en Westvoorne.
Let op: kwijtschelding is alléén mogelijk voor privébelastingen. Dus belastingen die niets met het bedrijf te maken hebben.
Hoe geef ik een bedrijfsverhuizing door?
De Kamer van Koophandel (KvK) geeft verhuizingen niet automatisch door aan SVHW. Dit moet u zelf doen. Stuur via het contactformulier op svhw.nl/contact een uittreksel van de KvK.
Als SVHW de aanslag al heeft verstuurd, kunt u via de website bezwaar maken:
Voeg bij uw bezwaar een kopie van de uitschrijving KvK of einde huurcontract/eindnota water-/energieleverancier.
Ik ben gestopt met mijn bedrijf. Waarom krijg ik nog een aanslag verontreinigings-/zuiveringsheffing bedrijfsruimten?
Bedrijfsbeëindiging krijgt SVHW niet automatisch door van de Kamer van Koophandel (KvK). U kunt via de website bezwaar maken:
Voeg bij uw bezwaar een kopie van de uitschrijving KvK of einde huurcontract/eindnota water-/energieleverancier.
Wat is een bedrijfsruimte?
Een bedrijfsruimte is een gebouw of terrein dat géén woning is. Deze ruimte hoeft niet bedrijfsmatig gebruikt te worden. Dit betekent dat u ook voor een ruimte die u privé gebruikt (bijvoorbeeld een hobbyschuur) een aanslag kunt krijgen.
U betaalt zuiveringsheffing bedrijfsruimte als het object aangesloten is op het riool of op een zuiveringstechnisch werk (bijvoorbeeld een zuiveringsinstallatie).
Is uw bedrijf in het begin/in de loop van het jaar gestopt en heeft u een aanslag zuiveringsheffing/verontreinigingsheffing voor 1 vervuilingseenheid (v.e.) ontvangen?
Dan kunt u geen verlaging krijgen omdat 1 vervuilingseenheid het minimum is voor de zuiveringsheffing/verontreinigingsheffing.
Ik doe mijn afval in de container van mijn bedrijf. Moet ik dan toch afvalstoffenheffing betalen?
Ja. De gemeente heeft inzamelplicht voor huishoudelijk afval. Daarom komt de inzameldienst langs alle percelen waar huishoudelijk afval kan ontstaan.
De WOZ-waarde van mijn woning/bedrijf is verlaagd. Waarom is dat niet zichtbaar op de aanslag van waterschap Hollandse Delta?
Dit komt doordat uw gemeente niet is aangesloten bij SVHW, maar wel in het werkgebied van waterschap Hollandse Delta ligt. Uw gemeente geeft de verlaagde WOZ-waarde van uw woning/bedrijf later in het jaar door aan SVHW.
Ik heb WOZ-bezwaar gemaakt voor een (niet-) woning in een gemeente die bij SVHW is aangesloten. Moet ik apart bezwaar maken tegen de waterschapsbelastingen?
Nee, u hoeft geen bezwaar te maken tegen watersysteemheffing en wegenheffing gebouwd voor dezelfde woning/hetzelfde bedrijf. Wanneer de WOZ-waarde wijzigt, dan past SVHW uw aanslag aan. U krijgt daar een schriftelijke bevestiging van.
Ik wil mijn belastingaangifte regelen, wanneer ontvang ik de WOZ-waarde van mijn woning/pand?
U heeft de WOZ-waarde nodig, die vorig jaar op uw aanslag lokale belastingen stond.
Hoe kan ik het postadres / vestigingsadres van mijn bedrijf laten aanpassen?
Past u het adres eerst aan bij de Kamer van Koophandel. Daarna kunt u ons een bericht sturen via svhw.nl/contact. Kies bij onderwerp voor ‘Ik heb een andere vraag’.
Hoe log ik met mijn bedrijf in op Mijn SVHW?
Voor het inloggen bij Mijn SVHW gebruikt u uw eHerkenning, betrouwbaarheidsniveau 2+.